Travel

Dovolená obytňákem se třema pejskama

Dovolená obytňákem se třema pejskama pro nás není úplně neznámá věc. Před dvěma lety, jsme si ji už vyzkoušeli když nám taťka půjčil Marco Polo a my se tak mohli poprvé vydat na naše vysněné dobrodružství.. Tehdy jsme už měli tři pejsky, i když Maisik byl ještě malej Pipin a tak byla řada věcí snazší.. Bylo to krásné, ale náročné a věděli jsme, že příště už potřebujeme víc pohodlí a hlavně místa.. Díky půjčovně obytňáků Autopartner, která sídlí pár kroků pod námi, jsme měli jasno, že na další dovolenou využijeme jejich auto.. Vybrali jsme si polointegrovaný obytňák – Fiat pro 4 lidi, s automatem, s prostornou garáží, kuchyňkou, chemickým záchodem a sprchou..

Co vzít sebou:

Do auta jsme si stěhovali všechny věci v plastových boxech a rovnou jsme si povlékli postele, všechno naskládali do skříněk abychom netahali zbytečně žádné prázdné tašky a nezdržovali se hledáním a vybalováním po cestě, což rozhodně doporučuju i vám.. Pár boxů jsme si pak nechali v garáži i s víkem..

Z minula jsem už věděla, že si musíme pořídit kempovací koberec abychom si nenatahali všechen bordel do auta. K němu přibalte i koště, které jsem bohužel zapomněla doma a nejednou jsem si nadávala, když jsem lezla po čtyřech se smetáčkem a lopatkou. Dál jsme si vzali lavor na mytí nádobí, ve kterém přenášíte špinavé nádobí na umytí v kempu. Doporučila bych si vzít šňůru na prádlo– ať už jen na mokré věci z pláže, a nebo na vyprané věci. Projeďte si kuchyňku jestli je tam všechno co potřebujete. My jsme si ji doplnili o ostré nože, struhadlo, prkýnka, varnou konvici, mixér, naše oblíbené plecháčky. Dnes bych si vzala i nějaké plastové skleničky na víno :).

Plus bych si vzala dvě sady vodítek, protože kombinace vody a písku je pekelná. Pokud máte bavlněná vodítka, která sají vodu ve velkém, tak to je smrad a špína strašná.. Opět se nám osvědčila naše vodítka, na kterých stále marně hledáme slabinku. Bohužel jsme jsme vzali jen dvě a třetí jsme měli klasické lano. Pokud máte ještě nějaký typ, který jsem vynechala tak určitě dejte vědět a já ho ráda doplním..:)

Rady a typy na Cestu:

Díky Covidu jsme museli řešit PCR testy. Nechali jsme je na nejpozdější možnou dobu, protože jejich platnost byla 72h. Proto jsme jeli do Brněnské nemocnice v den odjezdu.. Než nám přišly výsledky, jeli jsme do Mikulova, kde jsme se vykoupali v Janičově lomu. Pak jsme vyrazili do města na oběd a prohlídku města.. Mikulov na nás nechal obrovskou stopu a už teď se těšíme až se tam znovu pojedeme podívat.. Nakoupili jsme si samozřejmě místní víno na cestu i domu a lokální sýry, to my můžeme.. Okolo třetí hodiny nám přišly negativní výsledky a nám tak nebránilo nic v cestě. Na hranicích jsme pořídili dálniční známky do Rakouska a hurá za dobrodružstvím..

Na hranicích s Rakouskem nás nikdo nekontroloval a my jsme tak jeli dokud jsme nebyli unaveni.. Zhruba v půlce cesty jsme už byli unavení a tak jsem začala hledat přespání. Tady nám pomohla aplikace Park4night, která viděla naše místo a nabídla místa kde je možné přespat.. Chvilku nám trvalo než jsme místo našli -přeci jen ve tmě hledat místo na přespání „na divoko“ není úplně nejjednodušší, ale zvládli jsme to. Ráno nás tak čekala krásná snídaně v přírodě. Aplikaci Park4night nemůžu jen tak rychle přejít. Ať už jedete obytňákem po světě, a nebo jedete jen v os. autě po čechách, tak je fajn si jí stáhnout. Můžete se na ní podílet i vy sami a dávat tipy lidem, kde můžou stát. Přidává se fotka a lidé místo pak sami hodnotí.. Dokonce se i dozvíte pro jaký typ vozidla je dané místo vhodné. Zkrátka za nás must-have aplikace…:)

Na dalších zastávkách už jsme si vybírali spíše kempy, hlavně kvůli dostupnosti k místům, které jsme chtěli navštívit. Kempy jsem vybírala v den kdy jsme měli přijet a hledala jsem vždy na Google -> Camp Bled Lake/Triglav a koukala jsem na hodnocení a polohu kempu a bylo to super, protože jsem si četla i pár recenzí abych věděla co můžeme čekat.. To stejné jsem dělala s hledáním restaurací a díky tomu jsme se nikdy nenapálili na turistické místo, které sice dobře vypadá, ale jídlo a pití stojí za prd..

Co se týče Covid kontrol na hranicích tak jsme nepotkali ani jednu, ale to neznamená, že vás nabádáme jet bez testů..:))

Otázky z instagramu:

1.Péče o tlapky ve velkých vedrech?

My jsme měli pro jistotu sebou botičky, ale spíš jsme předcházeli nějakým problémům a drželi jsme se ve stínu.. Vždy jsem si kontrolovala bosou nohou jak je zem rozpálená. A často jsme chodili myšáky ochlazovat do vody ať už na pláži nebo v centru Benátek..

2. Jak hafani zvládali horko?

Celkem to souvisí s první odpovědí, ale obecně jsme moc nechodili ven v největších vedrech (okolo 11.-13.h) a zůstali jsme v kempu ve stínu.. Jinak obytňák měl klimatizaci a myšáky jsme mohli nechat v klidu i uvnitř.. Ale oni nejradši byli pod autem v chládku.

3. Není to náročné takhle se třemi psy všude s sebou?

Nebudu lhát..není to úplně nejjednodušší a určitě to není odpočinková dovolená, ale to si myslim, že je stejný s dětma..:)) Navíc když jedete poprvé do míst kde nevíte jak je to s pejskama, tak je to nervově náročný hodně (zvlášť pro mě :D).. ale po pár dnech si najedete na rutinu a už všichni vědí- co a kdy dělat a je to fajn..:) Navíc my když jedeme na dovolenou bez nich, tak už 14dní před se stresujeme jak se budou mít a co by se stalo, kdyby se nedej bože něco stalo nám.. Zkrátka jsou jako naše děti a patří k nám a na soužití se třema pejskama jsme zkrátka zvyklí..:)

4. Setkávali jste se s nějakými problémy – zákaz vstupu, neochota lidí vůči psům apod?

Z 90% jsme to měli opravdu bez problému.. Dokonce nás nechali jít v centru Benátek do Benettonu se všema třema a mohli jsme si zkoušet v kabinkách věci a myšáci odpočívali před kabinkama (důležitá vsuvka-my tam nechtěli, ale prodavači nás zvali dovnitř a všichni byli úplně hotoví z myšáků a oni jsou opravdu zlatý, takže si lehnou a čekají).. A jediný problém byl na pláži, kde nám nechtěli pronajmout lehátka se třema psama a poslali nás na psí pláž (den předtím nám, ale to místo pronajali bez problému).. A taky se občas v kempu vyděsili, že mámě tři psy a že to asi není možné a pak se šli zeptat vedení a Mára ukázal fotky a všichni „Jééé to není problém a můžeme si je vyfotit“ a tak dále..:)

Pokud vás ještě něco zajímá určitě se nebojte mi poslat otázky a já je sem ráda doplnim..:) Přeju vám krásný léto a nebojte se vzít myšáky sebou všude kde je to možný <3

Klárka