Ahoj milovníci australských ovčáků, vítejte na našich stránkách!

Tyto stránky slouží jako portfolio naší chovatelské stanice, ale také jako obchod pro pejskaře zaměřený na střední plemena a australské ovčáky. Celý náš obchodní koncept je založený na produktech, které jsme sami vyzkoušeli a můžeme se za ně 100% zaručit, a nebo jsme je vytvořili společně s Libereckými výrobci, které chceme touto cestou podpořit. Všechny objednávky si zpracováváme doma sami a pečlivě vám je balíme do našich krabiček s hedvábným papírem a nálepkami Aussie Maison, věříme že potěší nejen vás ale i jako dárek pro vaše blízké.  
Náš příběh psího dobrodružství začal před šesti lety kdy jsme na výletě poprvé v životě viděli australského ovčáka, byla to absolutní láska na první pohled. Ale ještě rok jsme si počkali než jsme si jeli pro toho našeho vysněného. Načetli jsme si hromady informací, několik aussíku jsme za tu dobu ještě potkali a láska stále rostla až jsme objevili maminku naší Bailey, která měla plánovaný vrh a tak jsme neváhali a napsali „motivační dopis“ a doufali, že se na nás usměje štěstí a brzy i my budeme mít naše aussie miminko. 

3.2.2016 se narodil v CHS Carcassonne Tolugo Vrh P a necelé dva měsíce na to jsme si jeli pro naší Bailey. 

Byla to tak velká láska k aussíkům, že na sebe druhý pejsek nenechal dlouho čekat a po 4 měsících společného soužití jsme si jeli pro naší druhou holčičku Brownie. Tehdy jsme vůbec netušili co celá tahle naše životní etapa nastartuje.
S myšlenkou odchovat alespoň jednou za život štěňata jsem si hrála už od mala, ale měla jsem jí tam někde v hlavě vzadu schovanou a protože jsem věděla, že na to není čas ani prostor (plánovali jsme svatbu, rekonstruovali dům a do toho jsme pracovali oba v zahraničí a veškerý volný čas jsme trávili zpátky v Česku s rodinou a přáteli), tak jsem si jí tam nechala a nijak zvlášť jsem se k ní neupínala. Ale abych si ty dveře úplně nezavřela, tak jsme podnikli kroky k uchovnění obou holek už jen ze zvědavosti co to všechno obnáší a jak budou úspěšné na výstavách a jestli by nás to nebavilo a sem tam jsme nějakou výstavu nedali. Nakonec se nám podařilo obě holky uchovnit a rok na to se situace změnila možnost mít štěňata už nebyla tak nereálná.. A tak začal výběr z našich holek, která by byla vhodnější a následný výběr  ženichů. Tehdy jsme vybrali Brownie i přesto že je o půl roku mladší a to z několika důvodů – lepší zdravotní a výstavní výsledky, povahově klidnější než Bailey (což jsme řešili hlavně proto že pokud bychom nenašli vhodné majitele a štěnda by u nás zůstala tak bychom měli raději další 4 Brownie než Bailey 😀 a v neposlední řadě jsme už od první návštěvy u Lucky pokukovali po Ciderovi, který nám vzal dech a věděli jsme že pokud to bude možné moc by se nám líbil.

9.5.2019 se nám narodil náš první vrh A 

Ať už byl den početí sebe horší, tak porod byl naprosto za odměnu a z Brownie se stala skvělá máma. Když jsme jeli na krytí, tak Mára prohlásil, že jestli se nám narodí Cider, tak už u nás zůstane. Rozum nám ale potom pořád dával najevo, že dva psi jsou akorát a dalšího NE! Jenomže to srdce.. Prvních 14dní jsme byli přesvědčeni, že všem najdeme ten nejlepší domov a nikdo u nás nezůstane.. Ale byl tam Aussie Maison King, který se narodil jako první, byl největší a Mára vybral jméno. Podvědomě jsme si ho nejvíc všímali..a když otevřel oči tak si k nám vždycky našel cestu a já jsem říkala – Ten tady prostě chce zůstat 😀 a pak začal mohutnět a já jsem říkala Marymu „koukej tohle bude celej Cider“..Tak to jsem trefila hřebíček na hlavičku a pak už to byl souboj hlava vs srdce.. A výsledek už znáte.. Zůstal s námi Maisik, který naprosto neuvěřitelně zaplnil mezery, které jsme ani nevěděli, že máme. Holky ho naprosto milují a rozmazlují.. Brownie si najednou začala hrát a blbnout..Bailey neotravuje s hraním už jen nás ale i Maisona a je opravdu radost je pozorovat. Zbylým 6-ti myšákům jsme našli skvělé rodiny se kterými jsme v kontaktu a když je možnost tak se navštívime.

Poměrně neplánovaně jsme díky Covidu-19 změnili naše rozhodnutí o dalším vrhu a v neskutečné rychlosti jsme 25.5.2020 jeli na krytí s Bailey. Věděla jsem, že už nechci zažít to co s Brownie a tak jsme to nechali osudu, že pokud to má být, tak to výjde a pokud ne tak nevadí.. Taylor se nám moc líbil, ale netušila jsem jak úžasnou povahu má..Byl naprosto galantní vůči Bailey a mezi něma to byla láska na první pohled ze které jsem měla radost celé její těhotenství. Naprosto neuvěřitelné mi přišlo, že od první chvíle kdy jsme po krytí vylezli z auta, tak se z ní stal úplně jiný pes. Byla najednou tak strašně seběvědomá a my jsme věděli, že je březí. Jak bylo krytí v pohodě, tak porod byla noční můra.. 90% štěňat šli koncem pánevním..hodně jich bylo už bez obalu..Museli jsme zavolat veterinářce o pomoc, protože se porod hrozně vlekl, jedno štěně zemřelo a poslední štěně šlo ven císařem.. Na tenhle den nikdy nezapomenu a budu si hodně rozmýšlet jestli do toho ještě někdy půjdeme.. Ve chvíli kdy jsme si mysleli, že to nejhorší je za námi, tak jsme o další štěně přišli, protože ho Bailey zakousla, proč? To nikdo neví a pouze se domníváme, že buď mělo nějakou vadu a ona mu ukončila trápení a nebo po celém porodu byla tak vyřízené a neúměrně zareagovala.. Každopádně od té doby už jsme jí samotnou s myšáky nenechali a co dvě hodiny jsme chodili krmit společně. Bylo to šílené ale vypiplali jsme 6 statečných myšáků a čím byli starší a silnější tím se z Bailey stávala lepší a lepší máma. Máme obrovskou radost, že se nám opět podařilo najít tak skvělé rodiny se kterými se můžeme nadále scházet a být u toho jak myšánci rostou.

 Jsme rodina se třemi australáky.
 Tady u nás najdete informace o pejscích, plánech do budoucna a také naše výrobky pro myšáky.
Budeme rádi, když Vám udělají radost, tak jako nám.

rodina

BENADA